ଝିଅ ଘରକୁ ବାପା ୫ Lakh ଯୌତୁକ ମାଗିବାରୁ ପୁଅ ଯାହା କଲା ଜାଣିଲେ ପୁରା ପାଦ ତଳୁ ମାଟି ଖସିଯିବ,ସାରା ଅଂଚଳ କରୁଛି Proud..

ସାଙ୍ଗମାନେ ଯୌତୁକ ନ ମିଳିବାରୁ ବହୁତ ବାହାଘର ଭାଙ୍ଗି ଯିବାର ଖବର ଦେଖିବାକୁ ମିଳେ।ହେଲେ ଜଣେ ଯୁବକ ଏହି ପରମ୍ପରାକୁ ଭାଙ୍ଗି ଦେଇଛନ୍ତି।ଏହାକୁ ଭାଙ୍ଗି ଦେଇଛନ୍ତି।ସେ ଉଦାହରଣ ସୃଷ୍ଟି କରି ବିନା ଯୌତୁକ ନେଇ ଯୁବତୀଙ୍କୁ ବିବାହ କରି ଜୀବନ ସାଥି କରିଛନ୍ତି।ଶେଷରେ ବାପା ନିଜର ଜିଦ ଓ ଲୋଭ ଛାଡ଼ି ବୋହୂକୁ ଆଶୀର୍ବାଦ କରିଛନ୍ତି।ଏକ ସୁସ୍ଥ ସମାଜର ଏହି ବାର୍ତ୍ତା ସମଗ୍ର ଅଞ୍ଚଳରେ ଆଲୋଚନା କରାଯାଉଛି।

ପ୍ରାୟ ଦେଢ଼ ମାସ ପୂର୍ବେ କୁଣ୍ଡାର ଆତ୍ମବାସିନ୍ଦା ଲାଲୁ ଜିଲ୍ଲାର ନବାବ ଗଞ୍ଜ ପୋଲିସ ଷ୍ଟେସନ ଅଞ୍ଚଳରେ ବିଲୋ ନିନ୍ଦୁରା ଗ୍ରାମର କୃଷ୍ଣଙ୍କର ବିବାହ ରାଜୀବ ନନ୍ଦଙ୍କ ଝିଅ ମନିସ ସହିତ ହୋଇଥିଲା।ଏହି ମାମଲା ଆଗକୁ ବଢିବା ସହିତ ଯୁବକଙ୍କ ବାପା ୫ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ଯୌତୁକ ଦାବି କରିଥିଲେ।ଏହା ସହ ଝିଅ ଘର ଏତେ ଟଙ୍କା ଦେଇ ପାରିବେ ନାହିଁ ବୋଲି କହିଥିଲେ।

ଏହି ପରିସ୍ଥିତିରେ ବାହାଘର କରି ଦେଇ ପୁଅ ଘର ଫେରି ଯାଇଥିଲେ।ହେଲେ ଏହା ପରେ ଝିଅ ମନି ଓ ପୁଅ କୃଷ୍ଣଙ୍କୁ ଟଙ୍କା ଦେଇ ପାରିବେ ନାହିଁ ବୋଲି କହିଥିଲେ।ଅନେକ ଥର ଏହି ପ୍ରସଙ୍ଗରେ ଆଲୋଚନା ହୋଇଥିଲା।କୃଷ୍ଣ ବାପାଙ୍କୁ ବୁଝାଇଥିଲେ କି ଯୌତୁକ ସର୍ତ୍ତ ରଖିବା ଉଚିତ ନୁହେଁ।କିନ୍ତୁ ବାପା ଏଥିରେ ସହମତ ନଥିଲେ।

ମୁମ୍ବାଇ ଆସିବା ପରେ କୃଷ୍ଣ ଏକ ଘର ନେଇ ମନି ସହ ରହିବାକୁ ଲାଗିଲା।ତାଙ୍କୁ ଏଇପରି ରହିଥିବାର ଦେଖି ଲୋକଙ୍କୁ ପ୍ରେମୀ ଯୁଗଳଙ୍କ ଆଶଙ୍କା ହେଲା।ଏହା ସହ ରବିବାର ଦିନ ପୋଲିସ ଉଭୟଙ୍କୁ ଧରି ପୋଲିସ ଷ୍ଟେସନକୁ ଆଣି ଥିଲା।ଯେତେବେଳେ ପୋଲିସ ସୂଚନା ଦେଇଥିଲା ମାମଲାଟି ଅନ୍ୟ କିଛି ଅଲଗା ବାହାରିଥିଲା।

ଏହା ଉପରେ କୃଷ୍ଣଙ୍କ ବାପାଙ୍କୁ ଅବଗତ କରାଯିବା ପରେ ସେ ପୋଲିସ ଷ୍ଟେସନ ଆସିଥିଲେ ଓ ଏହା ପରେ କୃଷ୍ଣ ନିଷ୍ପତି ନେଇ ଥିଲେ ଯେ ସେ ମନିଙ୍କୁ ବିବାହ କରିବେ ବିନା ଯୌତୁକ ନେଇ।କିନ୍ତୁ ପ୍ରଥମେ ବାପା ଜିଦ ଧରିଥିଲେ ଓ ପରେ ରାଜି ହୋଇଗଲେ।ପିତା ରାଜୁ ଯାଦବ ଓ ମାତା ଶ୍ୟାମ ଦେବୀଙ୍କ ଉପସ୍ଥିତିରେ କୃଷ୍ଣ ଓ ମନି କଟୁବଳି ପଛରେ ଥିବା ମନ୍ଦିରରେ ବିବାହ କରିଥିଲେ।

ସେ ତାଙ୍କ ବୋହୂକୁ ଶାଢ଼ୀ,ଫଳ ଓ ମିଠା ଉପହାର ଦେଇ କହିଥିଲେ ଯେ ସେ ବହୁତ କିଛି ଶିଖିଛନ୍ତି।ଏହା ସହ ସେ ଯୌତୁକ ପ୍ରଥାକୁ ବିରୋଧ କରିବେ।କେବଳ ତାଙ୍କ ପିତା ନୁହନ୍ତି ସମଗ୍ର ଯୁବ ସମାଜ ଏଥିରୁ ଏକ ଶିକ୍ଷା ଲାଭ କରିଥିଲେ।ଏହା ଥିଲା ଏହି ଘଟଣାର ସଂପୂର୍ଣ୍ଣ ତଥ୍ୟ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *