ଓଡ଼ିଶାର ସବୁଠୁ ଲୋକ ପ୍ରିୟ ଗାୟିକା Namita Agarwal ଙ୍କ ଜୀବନର ଏହି ବଡ ରହସ୍ୟ ଆପଣ ଜାଣି ନଥିବେ,ତାଙ୍କ ପୁଅ ଏତେ ସୁନ୍ଦର ହେଇ ମଧ୍ୟ କାହିଁକି ଫିଲ୍ମ ରେ ହିରୋ ହେଉ ନାହାନ୍ତି

ସଙ୍ଗୀତଜ୍ଞ ନମିତା ଅଗ୍ରୱାଲଙ୍କୁ ଆମେ ସମସ୍ତେ ଭଲ ଭାବରେ ଜାଣୁ।ସେ ଫ୍ରେବୃଆରି ୧୯୬୯ ମସିହାରେ ଜନ୍ମ ଗ୍ରହଣ କରିଥିଲେ।ତାଙ୍କର ପତିଙ୍କ ନାମ ହେଉଛି ସୀତାରାମ ଅଗ୍ରୱାଲ।ସୀତାରାମ ଅଗ୍ରୱାଲଙ୍କ ଘର ହେଉଛି ପୁରୀ।ସେ ୧୯୯୨ ମସିହାରେ ସୀତାରାମ ଅଗ୍ରୱାଲଙ୍କୁ ବିବାହ କରିଥିଲେ।ତାଙ୍କର ବିବାହ ପରେ ତାଙ୍କର ଦୁଇଟି ପୁତ୍ର ସନ୍ତାନ ମଧ୍ୟ ଜନ୍ମ ହୋଇଥିଲେ।ତେବେ ଏହି ସଙ୍ଗୀତଜ୍ଞ ଜଣଙ୍କ ନିଜର ଜୀବନ ମଧ୍ୟରେ ଅନେକ ପ୍ରସିଦ୍ଧ ସଙ୍ଗୀତ ମାନ ସୃଷ୍ଟି କରି ସାରିଛନ୍ତି।

ସେ ନିଜର ଜୀବନ ମଧ୍ୟରେ ଅନେକ ସୁପରହିଟ ଆଲବମ ଓ ଅନେକ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ରରେ ଗୀତ ଗାଇ ସାରିଛନ୍ତି।ସେ ନିଜର ସଙ୍ଗୀତ ମାଧ୍ୟମରେ ଅନେକ ଲୋକଙ୍କୁ ଆକର୍ଷିତ କରି ପାରୁଥିଲେ।ଏହା ସହିତ ସେ ଅନେକ ଲୋକଙ୍କ ମନୋରଞ୍ଜନ କରି ପାରୁଥିଲେ।ତାଙ୍କର ସଙ୍ଗୀତ ଶୁଣିବା ପାଇଁ ଅନେକ ଲୋକ ପସନ୍ଦ କରନ୍ତି।ଏହା ସହିତ ସେ ଜଣେ ବିଶିଷ୍ଟ ସଂଗୀତଜ୍ଞ ମଧ୍ୟ।

ସେ ଆମ ଓଡ଼ିଆ ସଙ୍ଗୀତ ଜଗତ ପାଇଁ ଏକ ବରଦାନ ସଦୃଶ।ତାଙ୍କର ସଙ୍ଗୀତ ମାଧ୍ୟମରେ ସେ ଅନେକ ଲୋକଙ୍କ ପାଇଁ ପ୍ରେରଣା ହୋଇ ପାରିଛନ୍ତି।ତାଙ୍କର ସଙ୍ଗୀତ ମାଧ୍ୟମରେ ସେ ଅନେକ ଲୋକଙ୍କ ପ୍ରିୟ ଅଭିନେତ୍ରୀ ହୋଇ ପାରିଛନ୍ତି।ତାଙ୍କର ସଙ୍ଗୀତ ଶୁଣିବା ପାଇଁ ଅନେକ ଲୋକ ପସନ୍ଦ କରିଥାନ୍ତି।ତାଙ୍କର ସଂଗୀତରେ ଏକ ବିଶେଷ ଆକର୍ଷଣ ରହିଥାଏ ଯାହା ସମସ୍ତଙ୍କୁ ତାଙ୍କର ସଙ୍ଗୀତ ଶୁଣିବା ପାଇଁ ବାଧ୍ୟ କରିଥାଏ।

ଏହା ସହିତ ତାଙ୍କର ସଙ୍ଗୀତ ମଧ୍ୟ ଅନେକ ଲୋକଙ୍କ ପ୍ରିୟ ସଙ୍ଗୀତ।ଏହା ସହିତ ସେ ନିଜର ସଙ୍ଗୀତ ମାଧ୍ୟମରେ ନିଜର ଅନେକ ପ୍ରାତିଷ୍ଠା ସୃଷ୍ଟି କରି ପାରିଛନ୍ତି।ତାଙ୍କର ସଙ୍ଗୀତ ଶୁଣିବା ପାଇଁ ଅନେକ ଲୋକ ପସନ୍ଦ କରିଥାନ୍ତି।ସେ ନିଜର ସଙ୍ଗୀତକୁ କେବଳ ଓଡ଼ିଶାରେ ନୁହେଁ ବରଂ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ଭାରତର ଲୋକଙ୍କ ନିକଟରେ ପରିଚିତ କରି ପାରିଥିଲେ।

ସେ ୧୯୮୬ ମସିହାରେ ପ୍ରଥମ ଥର ପାଇଁ ଓଡ଼ିଶାର ସଙ୍ଗୀତ ଶ୍ରୋତା ମାନଙ୍କ ସମ୍ମୁଖକୁ ଆସିଥିଲେ।ରେଡିଓ ଜରିଆରେ ସେ ପ୍ରଥମ ଥର ପାଇଁ ଓଡ଼ିଶାର ସଙ୍ଗୀତ ଶ୍ରୋତା ମାନଙ୍କ ସମ୍ମୁଖକୁ ଆସିଥିଲେ।ଏହା ପରେ ସେ ଅନେକ ଲୋକଙ୍କ ପ୍ରିୟ ହୋଇ ଯାଇଥିଲେ।ଏହାପରେ ସୀତାରାମଙ୍କୁ ବିବାହ କରିବା ପରେ ସେ ନିଜର ପ୍ରଥମ ସଙ୍ଗୀତ ଗାଇଥିଲେ।

ଏହାପରେ ସେ ଓଡ଼ିଶାର ଘରେ ଘରେ ପରିଚିତ ହୋଇ ଯାଇଥିଲେ।ତାଙ୍କର ସଙ୍ଗୀତ ଶୁଣିବା ପାଇଁ ଅନେକ ଲୋକ ପସନ୍ଦ କରିବାକୁ ଲାଗିଲେ।ଏହାପରେ ସେ ନିଜର ସଙ୍ଗୀତକୁ ଓଡ଼ିଶାର ଘରେ ଘରେ ପରିଚିତ କରି ପାରିଥିଲେ।ତେବେ ନିଜର ସଙ୍ଗୀତ ମାଧ୍ୟମରେ ସେ ନିଜର ଅନେକ ସମ୍ମାନ ଅର୍ଜନ କରି ପାରିଥିଲେ।

ଏହା ସହିତ ସେ ନିଜର ସଙ୍ଗୀତ ଦ୍ଵାରା ନିଜକୁ ଅନେକ ଲୋକଙ୍କ ପାଖରେ ଏକ ବିଶେଷ ସମ୍ମାନ ଦେବାରେ ସକ୍ଷମ ହୋଇଥିଲେ।ତେବେ ଏହି ସଙ୍ଗୀତଜ୍ଞ ହେଉଛନ୍ତି ଆମ ଓଡ଼ିଆ ସଙ୍ଗୀତ ଜଗତର ଶ୍ରେଷ୍ଠ ସଙ୍ଗୀତଜ୍ଞ।ତେବେ ସେ ନିଜର ପରିଚୟ ନିଜର ସଙ୍ଗୀତ ମାଧ୍ୟମରେ ସୃଷ୍ଟି କରି ପାରିଥିଲେ।ସେ ନିଜର ସଙ୍ଗୀତ ଓ ନିଜର ପରିବାରକୁ ବହୁତ ଅଧିକ ଭଲ ପାଇଥାନ୍ତି।

Leave a Reply

Your email address will not be published.